Ball track; technopolymer (PA); ELEROLL; L: 270mm; W: 34.4mm; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
429801
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 429801
Product downloads
Specification for Ball track; technopolymer (PA); ELEROLL; L: 270mm; W: 34.4mm; black
| Operating temperature | -20...60°C |
| Colour | white |
| Material | technopolymer (PA) |
| Application | ELEROLL transport system |
| Width | 34.4mm |
| Length | 270mm |
| Body colour | black |
| Type of mounting element | ball track |
| Rolling element material | technopolymer (POM) |
| Roll diameter max. | 25.4mm |