Roller track; technopolymer (POM); ELEROLL; L: 270mm; W: 34.35mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
429807
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 429807
Product downloads
Specification for Roller track; technopolymer (POM); ELEROLL; L: 270mm; W: 34.35mm
| Operating temperature | -20...90°C |
| Colour | black |
| Material | technopolymer (POM) |
| Application | ELEROLL transport system |
| Width | 34.35mm |
| Length | 270mm |
| Body colour | black |
| Type of mounting element | roller track |
| Rolling element material | technopolymer (PA) |
| Roll diameter max. | 14.5mm |