Roller track; technopolymer (POM); ELEROLL; L: 270mm; W: 34.35mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
429811
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 429811
Product downloads
Specification for Roller track; technopolymer (POM); ELEROLL; L: 270mm; W: 34.35mm
| Operating temperature | -20...70°C |
| Colour | black |
| Material | technopolymer (POM) |
| Application | ELEROLL transport system |
| Width | 34.35mm |
| Length | 270mm |
| Body colour | black |
| Type of mounting element | roller track |
| Shore hardness | 92 |
| Rolling element material | polyurethane |
| Roll diameter max. | 25mm |