Mounting coupler; for profiles; Mat: polyamide; -30÷100°C; I: 56mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
430018-1
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 430018
Product downloads
Specification for Mounting coupler; for profiles; Mat: polyamide; -30÷100°C; I: 56mm
| Operating temperature | -30...100°C |
| Resistance to | most of oils, most of solvents |
| Version | bidimensional three-way connector, strengthened construction |
| Application | for profiles |
| Body material | polyamide |
| B dimension | 17mm |
| Type of mounting element | mounting coupler |
| A dimension | 20mm |
| I dimension | 56mm |
| Internal parts material | steel |