Mounting coupler; for profiles; Mat: polyamide; -30÷100°C; I: 79mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
430086
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 430086
Product downloads
Specification for Mounting coupler; for profiles; Mat: polyamide; -30÷100°C; I: 79mm
| Operating temperature | -30...100°C |
| Resistance to | most of oils, most of solvents |
| Version | tridimensional five-way connector |
| Application | for profiles |
| Body material | polyamide |
| B dimension | 22mm |
| Type of mounting element | mounting coupler |
| A dimension | 25mm |
| I dimension | 79mm |