4302.5001
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4302.5001
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 4302.5001
Product downloads
Specification for 4302.5001
| Electrical mounting | 6.3x0,8mm connectors |
| Connector | socket |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for panel mounting, screw |
| Type of connector | AC supply |
| Current rating | 1A |
| Standard | IEC 60320 |
| Rated voltage | 250V AC |
| Connector variant | C14 (E) |