Mounting coupler; for profiles; W: 18mm; H: 42mm; Mat: polyamide
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
430201
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 430201
Product downloads
Specification for Mounting coupler; for profiles; W: 18mm; H: 42mm; Mat: polyamide
| Resistance to | most of oils, most of solvents |
| Application | for profiles |
| Body material | polyamide |
| Width | 18mm |
| Height | 42mm |
| Wall thickness | 1mm |
| Type of mounting element | mounting coupler |
| Internal thread | M6 |