4304.6072
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4304.6072
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 4304.6072
Product downloads
Specification for 4304.6072
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP40 |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | SNAP-IN |
| Type of connector | AC supply |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 250V AC |
| Connector variant | C18 |