Fan: DC; axial; 119x119x32mm; 170m3/h; 45dBA; ball bearing; 2800rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4312
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4312
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 119x119x32mm; 170m3/h; 45dBA; ball bearing; 2800rpm
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 6...15V DC |
| Enclosure material | plastic |
| Fan efficiency | 170m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 5W |
| Rotational rate/speed | 2800rpm |
| Fan dimensions | 119x119x32mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 45dBA |