Fan: DC; axial; 119x119x32mm; 138m3/h; 39dBA; ball bearing; 2300rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4314M
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4314M
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 119x119x32mm; 138m3/h; 39dBA; ball bearing; 2300rpm
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 12...28V DC |
| Enclosure material | plastic |
| Fan efficiency | 138m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 2.8W |
| Rotational rate/speed | 2300rpm |
| Fan dimensions | 119x119x32mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 39dBA |