Antenna; RF; 2dBi; linear; Mounting: twist-on,vertical,angular
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
433M-ANT402
Manufacturer: SR PASSIVES
Manufacturer code: 433M-ANT402
Product downloads
Specification for Antenna; RF; 2dBi; linear; Mounting: twist-on,vertical,angular
| Mounting | angular, twist-on, vertical |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | male, SMA |
| Polarisation | linear |
| Length | 117mm |
| Impedance | 50Ω |
| Diameter | 10mm |
| Type of communications modules accessories | antenna |
| Kind of antenna | RF |
| Antenna gain | 2dBi |