Antenna; RF; 3dBi; linear; Mounting: magnet; 50Ω; 470÷862MHz; Len: 3m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
433M-ANT823
Manufacturer: SR PASSIVES
Manufacturer code: 433M-ANT823
Product downloads
Specification for Antenna; RF; 3dBi; linear; Mounting: magnet; 50Ω; 470÷862MHz; Len: 3m
| Mounting | magnet |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of connector | male, SMA |
| Polarisation | linear |
| Length | 151.3mm |
| Impedance | 50Ω |
| Cable length | 3m |
| Diameter | 29.4mm |
| Type of communications modules accessories | antenna |
| Kind of antenna | RF |
| Antenna gain | 3dBi |
| Kind of wire | RG174 |