Enclosure: shielding; X: 31mm; Y: 63mm; Z: 9mm; steel; Series: MICRO
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
434.15
Manufacturer: TEKO
Manufacturer code: 434.15
Product downloads
Specification for Enclosure: shielding; X: 31mm; Y: 63mm; Z: 9mm; steel; Series: MICRO
| Enclosure material | steel |
| Type of enclosure | shielding |
| Series | MICRO |
| Dimension Y | 63mm |
| Dimension X | 31mm |
| Dimension Z | 9mm |
| Enclosures application | designed for electronic circuits sensitive to electromagnetic interferences |
| Enclosure description | EMI/RFI shielding |