Enclosure: junction box; IP66,IP67,IP69; black; ABOX
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
43502001
Manufacturer: SPELSBERG
Manufacturer code: 43502001
Product downloads
Specification for Enclosure: junction box; IP66,IP67,IP69; black; ABOX
| Mounting | ceiling, for wall mounting |
| Operating temperature | -35...80°C |
| IP rating | IP66, IP67, IP69 |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Type of enclosure | junction box |
| Version | with membrane cable glands |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Dimension Y | 252mm |
| Body colour | black |
| Dimension X | 252mm |
| Dimension Z | 120mm |
| Cover colour | black |
| Mechanical impact resistance | IK09 |