Sheet; Dim: 500x1000mm; D: 0.3mm; colourless; Series: S-PRINT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
437472.05001000
Manufacturer: ANTALIS
Manufacturer code: 437472.05001000
Product downloads
Specification for Sheet; Dim: 500x1000mm; D: 0.3mm; colourless; Series: S-PRINT
| Colour | colourless |
| Material | hard PVC, plastic |
| Series | S-PRINT |
| Width | 500mm |
| Length | 1m |
| Thickness | 300µm |
| Dimensions | 500x1000mm |
| Type of mounting element | sheet |
| Production process | extruded |
| Dimensional tolerance | 0;+2mm |