Tool: cleaning sticks; flux removal,in clean room; L: 80mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
44070-1
Manufacturer: CHEMTRONICS
Manufacturer code: 44070
Product downloads
Specification for Tool: cleaning sticks; flux removal,in clean room; L: 80mm
| Version | single sided, glueless |
| Application | adhesives removing, Cleanroom, flux removing |
| Length | 81mm |
| Quantity in package | 500pcs. |
| Handle material | polypropylene |
| Tip material | foam |
| Length of cleaning swab | 9.9mm |
| Width of cleaning swab | 3.3/2.8mm |