Fan: DC; axial; 119x119x25mm; 170m3/h; 43dBA; ball bearing; 2900rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4414 F
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4414 F
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 119x119x25mm; 170m3/h; 43dBA; ball bearing; 2900rpm
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 12...28V DC |
| Enclosure material | plastic |
| Fan efficiency | 170m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 5W |
| Rotational rate/speed | 2900rpm |
| Fan dimensions | 119x119x25mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 43dBA |