Fan: DC; axial; 119x119x38mm; 285m3/h; 55dBA; ball bearing; 5000rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4414HH
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4414HH
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial; 119x119x38mm; 285m3/h; 55dBA; ball bearing; 5000rpm
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating voltage | 16...28V DC |
| Enclosure material | plastic |
| Power consumption | 14W |
| Rotational rate/speed | 5000rpm |
| Fan dimensions | 119x119x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | plastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 55dBA |