Sheet; Dim: 500x1000mm; D: 2mm; white; Production process: extruded
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
444290.05001000
Manufacturer: ANTALIS
Manufacturer code: 444290.05001000
Product downloads
Specification for Sheet; Dim: 500x1000mm; D: 2mm; white; Production process: extruded
| Colour | white |
| Material | foamed PVC, plastic |
| Width | 500mm |
| Length | 1m |
| Thickness | 2mm |
| Dimensions | 500x1000mm |
| Type of mounting element | sheet |
| Production process | extruded |
| Dimensional tolerance | 0;+1mm |