Signaller: lighting-sound; 24VDC; siren,flashing light; IP65
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
44430075
Manufacturer: WERMA
Manufacturer code: 44430075
Product downloads
Specification for Signaller: lighting-sound; 24VDC; siren,flashing light; IP65
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -30...50°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | orange |
| Series | 444 |
| Body material | ABS, polycarbonate |
| Body dimensions | 152x109x112.5mm |
| Additional functions | double flash, lashes with 1Hz frequency, siren and beacon may be switched on independently |
| Supply current | 260mA |
| Light source | LED |
| Signalling method | flashing light, siren |
| Type of signaller | lighting-sound |