Loudspeaker; general purpose; 10W; 8Ω; Ø76x34.5mm; 400÷5000Hz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4474
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 4474
Specification for Loudspeaker; general purpose; 10W; 8Ω; Ø76x34.5mm; 400÷5000Hz
| Power | 10W |
| Colour | grey |
| Height | 34.5mm |
| Impedance | 8Ω |
| Cable length | 600mm |
| Diameter | 76mm |
| Sound level | 88dB |
| Resonant frequency | 550Hz |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 400...5000Hz |