Transport wheel; Ø: 100mm; W: 30mm; H: 128mm; torsional; 76kg
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
449706
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 449706
Product downloads
Specification for Transport wheel; Ø: 100mm; W: 30mm; H: 128mm; torsional; 76kg
| Material | rubber, technopolymer (PP) |
| Version | assembly pass through hole, torsional |
| Body material | steel |
| Height | 128mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 83 |
| Force | 76kg |
| Wheel width | 30mm |
| Wheel diameter | 100mm |
| Dynamic load | 800N |
| Rolling load | 750N |