Switch: push-button; Stabl.pos: 2; 22mm; green; IP66,IP67,IP69K
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
45-2234.11H0.000
Manufacturer: EAO
Manufacturer code: 45-2234.11H0.000
Product downloads
Specification for Switch: push-button; Stabl.pos: 2; 22mm; green; IP66,IP67,IP69K
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66, IP67, IP69K |
| Type of switch | push-button |
| Switches features | witout symbol |
| Number of positions | 2 |
| Enclosure material | plastic |
| Mounting hole diameter | Ø22.3mm |
| Caution! | Contact sets must be ordered separately., Illuminating unit has to be ordered separately |
| Stable positions number | 2 |
| Actuator colour | green |
| Button shape | flat |
| Button marking | blank |