Switch: rotary; Stabl.pos: 1; 22mm; white; Illumin: none; Pos: 3
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
45-280S.1C90.003
Manufacturer: EAO
Manufacturer code: 45-280S.1C90.003
Product downloads
Specification for Switch: rotary; Stabl.pos: 1; 22mm; white; Illumin: none; Pos: 3
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP66, IP67, IP69K |
| Type of switch | rotary |
| Switches features | witout symbol |
| Number of positions | 3 |
| Enclosure material | plastic |
| Mounting hole diameter | Ø22.3mm |
| Caution! | Contact sets must be ordered separately. |
| Illumination | none |
| Stable positions number | 1 |
| Actuator colour | white |
| Button shape | prominent |
| Button marking | blank |