Loudspeaker; waterproof; 20W; 8Ω; Ø76.5x31mm; IP68
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4511
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 4511
Product downloads
Specification for Loudspeaker; waterproof; 20W; 8Ω; Ø76.5x31mm; IP68
| Power | 20W |
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP68 |
| Colour | white |
| Impedance | 8Ω |
| Body dimensions | Ø76.5x31mm |
| Maximum power | 30W |
| Resonant frequency | 200Hz |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | waterproof |