Loudspeaker; 40W; 4Ω; 60÷20000Hz; Sound level: 86dB; 165.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4572
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 4572
Product downloads
Specification for Loudspeaker; 40W; 4Ω; 60÷20000Hz; Sound level: 86dB; 165.5mm
| Power | 40W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Impedance | 4Ω |
| Diameter | 165.5mm |
| Maximum power | 60W |
| Mounting depth | 50mm |
| Sound level | 86dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Sound frequency | 60...20000Hz |