Fan: AC; axial; 230VAC; 119x119x38mm; 114m3/h; 30dBA; slide bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4580Z
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4580Z
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 230VAC; 119x119x38mm; 114m3/h; 30dBA; slide bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating voltage | 230V AC |
| Enclosure material | metal |
| Leads | connectors |
| Fan efficiency | 114m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 13W |
| Rotational rate/speed | 1900rpm |
| Fan dimensions | 119x119x38mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 30dBA |
| Supply voltage frequency | 50Hz |