Loudspeaker; general purpose,tweeter; 20W; 4Ω; Ø100x45mm; Ø: 100mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4600-1
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 4600
Specification for Loudspeaker; general purpose,tweeter; 20W; 4Ω; Ø100x45mm; Ø: 100mm
| Power | 20W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Colour | black |
| Height | 45mm |
| Impedance | 4Ω |
| Diameter | 100mm |
| Panel cutout diameter | 93mm |
| Sound level | 83dB |
| Resonant frequency | 110Hz |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose, tweeter |