Fan: AC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
4600TZ
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4600TZ
Specification for Fan: AC
| Supply voltage | 115V AC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| Enclosure material | metal |
| Frequency | 60Hz |
| Power consumption | 18W |
| Rotational rate/speed | 2950rpm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 45dBA |