Fan: AC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
4600XP
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4600XP
Specification for Fan: AC
| Supply voltage | 115V AC |
| Enclosure material | metal |
| Leads | terminal |
| Power consumption | 18W |
| Rotational rate/speed | 3100rpm |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 50dBA |