Loudspeaker; general purpose,tweeter; 20W; 4Ω; Ø99x46mm; Ø: 99mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4602-1
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 4602
Specification for Loudspeaker; general purpose,tweeter; 20W; 4Ω; Ø99x46mm; Ø: 99mm
| Power | 20W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Colour | black |
| Height | 46mm |
| Impedance | 4Ω |
| Diameter | 99mm |
| Panel cutout diameter | 92mm |
| Sound level | 85dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose, tweeter |