Loudspeaker; general purpose; 20W; 4Ω; 60÷15000Hz; 129mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4603
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 4603
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 20W; 4Ω; 60÷15000Hz; 129mm
| Power | 20W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Colour | black |
| Height | 59mm |
| Impedance | 4Ω |
| Diameter | 129mm |
| Panel cutout diameter | 115mm |
| Maximum power | 30W |
| Sound level | 84dB |
| Resonant frequency | 95Hz |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 60...15000Hz |