Resistor network: X; THT; 1MΩ; ±2%; 0.2W; No.of resistors: 4; 100V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2000.0
Product code:
4605X-101-105LF
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: 4605X-101-105LF
Product downloads
Specification for Resistor network: X; THT; 1MΩ; ±2%; 0.2W; No.of resistors: 4; 100V
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 200mW |
| Resistance | 1MΩ |
| Number of resistors | 4 |
| Operating voltage | 100V |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±2% |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Resistor features | one pin of each resistor connected to common terminal |
| Type of resistor network | X |