Loudspeaker; full-range,general purpose; 5W; 8Ω; 77x77x32.8mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4629
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 4629
Specification for Loudspeaker; full-range,general purpose; 5W; 8Ω; 77x77x32.8mm
| Power | 5W |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Colour | black |
| Impedance | 8Ω |
| Diameter | 75mm |
| Sound level | 87dB |
| Resonant frequency | 250Hz |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | full-range, general purpose |