Loudspeaker; general purpose; 10W; 4Ω; Ø87.5x39mm; 100÷20000Hz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4630
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 4630
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 10W; 4Ω; Ø87.5x39mm; 100÷20000Hz
| Power | 10W |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Colour | black |
| Impedance | 4Ω |
| Body dimensions | Ø87.5x39mm |
| Diameter | 84.5mm |
| Panel cutout diameter | 80mm |
| Maximum power | 15W |
| Sound level | 85dB |
| Resonant frequency | 137Hz |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |