Fan: AC; axial; 230VAC; Ø108x39mm; 124m3/h; 39dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4656 EZU
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4656 EZU
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 230VAC; Ø108x39mm; 124m3/h; 39dBA; ball bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -40...65°C |
| Colour | black |
| Frequency | 50Hz |
| Fan efficiency | 124m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 19W |
| Rotational rate/speed | 2600rpm |
| Fan dimensions | Ø108x39mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 39dBA |