Fan: AC; axial; 230VAC; 119x119x38mm; 152m3/h; 45dBA; ball bearing
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4656ZW
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4656ZW
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 230VAC; 119x119x38mm; 152m3/h; 45dBA; ball bearing
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating voltage | 230V AC |
| Enclosure material | metal |
| Fan efficiency | 152m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 18W |
| Rotational rate/speed | 2650rpm |
| Fan dimensions | 119x119x38mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Impeller material | metal |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 45dBA |
| Supply voltage frequency | 50Hz |