Antenna; Bluetooth,WiFi,ZigBee; 2.27dBi; linear; 35.9x15.9x0.1mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
479500011
Manufacturer: MOLEX
Manufacturer code: 479500011
Product downloads
Specification for Antenna; Bluetooth,WiFi,ZigBee; 2.27dBi; linear; 35.9x15.9x0.1mm
| Mounting | for ribbon cable |
| Kind of connector | U.FL |
| Polarisation | linear |
| Cable length | 100mm |
| Frequency | 2.4...2.4835GHz |
| Type of communications modules accessories | antenna |
| Kind of antenna | Bluetooth, WiFi, ZigBee |
| Antenna gain | 2.27dBi |
| Dimensions (a x b x c) | 35.9x15.9x0.1mm |