Enclosure: multipurpose; X: 121mm; Y: 172mm; Z: 55mm; aluminium; IP68
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
480-0050
Manufacturer: DELTRON ENCLOSURES
Manufacturer code: 480-0050
Product downloads
Specification for Enclosure: multipurpose; X: 121mm; Y: 172mm; Z: 55mm; aluminium; IP68
| IP rating | IP68 |
| Enclosure material | aluminium |
| Type of enclosure | multipurpose |
| Dimension Y | 172mm |
| Body colour | natural |
| Dimension X | 121mm |
| Dimension Z | 55mm |
| Cover colour | natural |