Loudspeaker; general purpose; 30W; 4Ω; Ø149x47mm; 65÷20000Hz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
4800
Manufacturer: VISATON
Manufacturer code: 4800
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 30W; 4Ω; Ø149x47mm; 65÷20000Hz
| Power | 30W |
| Operating temperature | -25...100°C |
| Colour | black |
| Height | 47mm |
| Impedance | 4Ω |
| Body dimensions | Ø149x47mm |
| Diameter | 129mm |
| Panel cutout diameter | 116mm |
| Maximum power | 50W |
| Mounting depth | 43mm |
| Sound level | 88dB |
| Resonant frequency | 100Hz |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 65...20000Hz |