Converter: AC/DC; 3W; Uout: 9VDC; Iout: 330mA; 70%; Mounting: PCB
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
48023
Manufacturer: MYRRA
Manufacturer code: 48023
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 3W; Uout: 9VDC; Iout: 330mA; 70%; Mounting: PCB
| Output current | 330mA |
| Mounting | PCB |
| Power | 3W |
| Operating temperature | max. 80°C |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Series | 48000 |
| Body dimensions | 25x25x16mm |
| Output voltage | 9V DC |
| Efficiency | 70% |