4806Z
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
4806Z
Manufacturer: EBM-PAPST
Manufacturer code: 4806Z
Specification for 4806Z
| Supply voltage | 115V AC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP54 |
| Enclosure material | aluminium, metal |
| Leads | terminal |
| Power consumption | 12W |
| Rotational rate/speed | 1800rpm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 28dBA |