With fixing lugs,with cooling ribs; BoVersa; -25÷110°C; Y: 162mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
48332251.HMT2
Manufacturer: BOPLA
Manufacturer code: 48332251.HMT2
Product downloads
Specification for With fixing lugs,with cooling ribs; BoVersa; -25÷110°C; Y: 162mm
| Operating temperature | -25...110°C |
| IP rating | IP66, IP68 |
| Enclosure material | aluminium, polycarbonate |
| Type of enclosure | desktop |
| Version | with fixing lugs |
| Dimension Y | 162mm |
| Body colour | black |
| Dimension X | 88mm |
| Dimension Z | 45mm |
| Cover colour | semi-transparent |