Fuse holder; cylindrical fuses; 10,3x38mm; Mounting: DIN; 32A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
483530
Manufacturer: DF ELECTRIC
Manufacturer code: 483530
Product downloads
Specification for Fuse holder; cylindrical fuses; 10,3x38mm; Mounting: DIN; 32A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -20...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Colour | grey |
| Maximum current | 32A |
| Caution! | for multipole assembly is recommended to use 2pcs 480005 and 1pc 480006 |
| Rated voltage | 500V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder |