RJ45 socket; 22mm; -25÷70°C; Ø22.3mm; IP20/IP65; on panel; 24VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
492076
Manufacturer: LÜTZE
Manufacturer code: 492076
Product downloads
Specification for RJ45 socket; 22mm; -25÷70°C; Ø22.3mm; IP20/IP65; on panel; 24VAC
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP20, IP65 |
| Colour | black and silver |
| Material | PBT, polyamide, TPE-U |
| Mounting hole diameter | Ø22.3mm |
| Body dimensions | Ø29.5x29mm |
| Current rating | 1.5A |
| Ethernet category | Cat 5e, Cat 6 |
| Rated voltage | 24V AC |
| Max. voltage | 150V |
| Type of control accessories | RJ45 socket |
| Connection | RJ45 |