Fuse: fuse; gG,gL; 4A; 690VAC; industrial; NH000
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
4NHG000B-690
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 4NHG000B-690
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gG,gL; 4A; 690VAC; industrial; NH000
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 2W |
| Current rating | 4A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH000 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Breaking capacity | 120kA |