Fuse: fuse; gG,gL; 500A; 400VAC; industrial; NH3
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
500NHG3BI-400
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 500NHG3BI-400
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gG,gL; 500A; 400VAC; industrial; NH3
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 30W |
| Current rating | 500A |
| Rated voltage | 400V AC |
| Fuse size | NH3 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Breaking capacity | 120kA |