Fuse: fuse; gG,gL; 630A; 400VAC; industrial; NH2
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
630NHG2B-400
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 630NHG2B-400
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; gG,gL; 630A; 400VAC; industrial; NH2
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 44W |
| Current rating | 630A |
| Rated voltage | 400V AC |
| Fuse size | NH2 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gG, gL |
| Breaking capacity | 120kA |