Fuse: fuse; aM; 63A; 690VAC; industrial; NH00
Multiples:
3.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
63NHM00B-690
Manufacturer: BUSSMANN
Manufacturer code: 63NHM00B-690
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; aM; 63A; 690VAC; industrial; NH00
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 3.1W |
| Current rating | 63A |
| Rated voltage | 690V AC |
| Fuse size | NH00 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | aM |
| Breaking capacity | 120kA |