Fuse: fuse; 10A; 65VAC; 65VDC; time-lag; ceramic; 7x2.54mm; SMD; MKT
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
7010.9521.03
Manufacturer: SCHURTER
Manufacturer code: 7010.9521.03
Specification for Fuse: fuse; 10A; 65VAC; 65VDC; time-lag; ceramic; 7x2.54mm; SMD; MKT
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...85°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 65V AC, 65V DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | time-lag |